Glavni trg 18 

4000 Kranj 

(04) 202 57 16 

info@gpn.si 

Nagrade Prešernovega sklada


1962
Vladimir Makuc (1925)
za grafični opus preteklih dveh let

1962
Marko Šuštaršič (1927-1976)
za slikarski opus

1963
Janez Bernik (1933)
za slikarsko in grafično delo

1963
Marjan Pogačnik (1920-2005)
za grafični opus

1964
Stane (Stanislav) Jarm (1931-2011)
za plastiko Talec, ki je bila razstavljena na razstavi Društva slovenskih likovnih umetnikov decembra 1963 v Moderni galeriji v Ljubljani

1964
France Slana (1926)
za ciklus umetniških stvaritev z motiviko po potresu porušenega Skopja

1964
Karel Zelenko (1925)
za grafične stvaritve, razstavljene marca 1963 v Mali galeriji v Ljubljani

1965
Bogdan Borčič (1926-2014)
za slikarske stvaritve, razstavljene v letu 1964

1965
Andrej Jemec (1934)
za grafične stvaritve, razstavljene v letu 1964

1965
Štefan Planinc (1925)
za slikarske stvaritve, razstavljene v letu 1964

1966
Janez Boljka (1931-2013)
za kiparsko delo, razstavljeno v preteklem letu na razstavah Društva slovenskih likovnih umetnikov in za spomenik Talcem na Ljubljanskem pokopališču

1966
Janez Lenassi (1927-2007)
za plastiko v kompleksu spomenika NOB v Ilirski Bistrici

1966
Kiar (Bogdan) Meško (1936)
za grafična dela, razstavljena v letu 1965

1967
Floris (Frančišek) Oblak (1924-2006)
za slikarska dela, razstavljena v letu 1966

1967
Slavko Tihec (1928-1993)
za plastiko, razstavljeno na bienalu v Benetkah

1968
Jože Ciuha (1924-2015)
za razstavljena slikarska dela v Mali galeriji v Ljubljani leta 1967

1968
Ive Šubic (1922-1989)
za slikarska dela, razstavljena leta 1967 v galeriji Škofjeloškega muzeja

1968
Drago Tršar (1927)
za razstavljena kiparska dela v Mali galeriji v Ljubljani leta 1967

1969
Peter Černe (1931-2012)
za kiparska dela, razstavljena v Škofji loki leta 1968

1969
Nikolaj Omersa (1911-1981)
za slikarska dela, razstavljena v Novi Gorici leta 1968

1970
Maks Kavčič (1909-1973)
za slikarska dela, razstavljena v Mariboru in Ljubljani v letu 1969

1970
Bine (Albin) Rogelj (1929)
za grafično delo na področju karikature

1970
Jože Tisnikar (1928-1999)
za slikarska dela, razstavljena v letu 1969

1971
France Peršin (1922-1997)
za slikarska dela, razstavljena v Kranju, Ljubljani in Zagrebu

1971
France Rotar (1933-2001)
za veliko varjeno plastiko, nastalo na Ravnah na Koroškem, Forma viva 1970

1972
Zvest Apollonio (1935-2009)
za slikarsko in grafično delo

1972
Marlenka Stupica (1927)
za dosežke na področju mladinske ilustracije

1973
Metka Krašovec (1941)
za razstavo v ljubljanski Mali galeriji 1972. leta

1973
Vladimir Lakovič (1921-1997)
za slikarski opus

1974
Avgust Lavrenčič (1925-1996)
za likovni opus

1974
Jelica Žuža (1922)
za slikarski opus

1975
Tomaž Kržišnik (1943)
za likovno podobo predstavi Zlata Ptica

1975
Ivan Seljak-Čopič (1927-1990)
za ciklus razstav v zadnjih letih

1976
Borut Pečar (1931-2009)
za razstavo karikatur na Borštnikovem srečanju

1976
Tinca (Justina) Stegovec (1927)
za grafično razstavo v letu 1975

1977
Tone (Anton) Lapajne (1933-2011)
za samostojno razstavo v Ljubljani 1976

1977
Janez Vidic (1923-1996)
za samostojno razstavo v Mariboru 1976

1977
Joco Žnidaršič (1938)
za umetniško fotografijo

1978
Janez Šibila (1919)
za retrospektivno razstavo

1978
Dušan Tršar (1937)
za razstave v zadnjih letih

1979
Zdenka Golob (1928)
za grafično razstavo v galeriji Labirint

1979
Stojan Kerbler (1938)
za fotografske zapise o Halozah

1979
Milan Rijavec (1922)
za izvirne slikarske dosežke

1979
Evgen Sajovic (1913-1986)
za izvirne slikarske dosežke

1980
Tone (Anton) Demšar (1946-1997)
za razstavo v galeriji Labirint

1980
Stane (Stanislav) Jagodič (1943)
za razstavi v Ljubljani in Slovenj Gradcu

1980
Rudolf Kotnik (1931-1996)
za razstavi v Zagrebu in Splitu

1980
Duba (Dubravka) Sambolec (1949)
za figuralno kiparstvo in prostorske plastike

1981
Alenka Gerlovič (1919-2011)
za likovni opus, predstavljen na razstavah zadnjih let

1981
Herman Gvardjančič (1943)
za delo na razstavi Atelje 1980 v Likovnem salonu Riharda Jakopiča

1981
Silvester Komel (1931-1983)
za slikarske razstavi v zadnjih letih

1981
Valentin Oman (1935)
za razstave v zadnjih dveh letih na slovenskem Koroškem v Avstriji

1981
Milan Pajk (1942)
za razstavo fotografij v razstavišču Arkade v Ljubljani

1982
Vinko Tušek (1936-2011)
za slikarske razstave v Kranju in na Bledu

1983
Adriana (Jadranka) Maraž (1931-2015)
za izvirne in tehnično izbrušene dosežke v grafičnem ustvarjanju

1984
Franc Novinc (1938)
za umetniške dosežke na področju krajinarstva

1984
Tone Stojko (1947)
za razstavo gledaliških fotografij v letu 1983

1984
Klavdij Palčič (1940)
za likovne dosežke in scenografijo

1985
Zmago (Zmagoslav) Jeraj (1937-2015)
za umetniške dosežke v risbi in v gvašu

1985
Rudi Španzel (1948)
za umetniške dosežke na področju figuralike

1986
Dragica Čadež (1940)
za kiparski cikel Asociacije na Pompeje

1987
Emerik Bernard (1937)
za dela, razstavljena na Beneškem bienalu 1986

1987
Lojze Logar (1944)
za grafični in slikarski opus, razstavljen v galeriji Equrna

1988
Zdenko Huzjan (1948)
za najnovejša dela, razstavljena v Mali galeriji

1988
Lujo (Alojz) Vodopivec (1951)
za kiparski opus, razstavljen v zadnjih dveh letih

1989
Marija Lucija Stupica (1950-2002)
za knjižne ilustracije, posebej za Andersenovo

1989
Franko Vecchiet (1941)
za grafični opus

1990
Bojan Gorenec (1956)
za razstavo v galeriji Equrna v letu 1989

1991
Matjaž Počivavšek (1955)
za dela, razstavljena v galeriji Equrna

1991
Marko Pogačnik (1944)
za delo, razstavljeno na razstavi v Moderni galeriji

1992
Gustav (Avgust) Gnamuš (1941)
za razstavo v Mali Galeriji

1993
Andraž Šalamun (1947)
za razstavo v Obalnih galerijah

1994
Marjetica Potrč (1953)
za deli Dva obraza utopije in Dva obraza izgubljenega pričakovanja

1997
Tugo Šušnik (1948)
za pregledno razstavo v Moderni galeriji 1996

1998
Jakov Brdar (1949)
za razstavo v Mali galeriji

1998
Eta Sadar Breznik (1950)
za razstavo tapiserij v Cankarjevem domu

1999
Živko Ira Marušič (1954)
za razstavo Slika je mrtva - naj živi slika! v Moderni galeriji v Ljubljani

1999
Andrej Zdravič (1952)
za video V steklu reke

1999
Zvonko Čoh (1956)
Milan Erič (1956)
za celovečerni risani film Socializacija bika ?

2000
Mirsad Begić (1953)
za cikel Ohraniti sanje

2001
Ivo Prančič (1955)
za razstavi v Galeriji Božidarja Jakca v Kostanjevici na Krki in v Galeriji A+A v Benetkah

2001
Nataša Prosenc Stearns (1966)
za video Gladiatorji, predstavljen na Beneškem bienalu

2003
Alen Ožbolt (1966)
za razstavo Rob, Igra solz, Dvoje, Še

2003
Oto Rimele (1962)
za razstavo Iluminacije v kostanjeviški samostanski cerkvi

2007
Jože Slak Đoka (1951-2014)
za razstavo Slike za slepe v Mali galeriji v Ljubljani

2007
Marko Peljhan (1969)
za projekt Makrolab, ki ga je prvič zasnoval leta 1994

2008
Ema Kugler (1955)
za film Le Grand Macabre in za performans Introitus

2009
Tobias Putrih (1972)
za umetniške dosežke, predstavljene v slovenskem paviljonu na 52. beneškem bienalu in za pregledno razstavo z naslovom Quasi Random v New Yorku

2011
Jure Miklavc (1970)
za dosežke na področju industrijskega oblikovanja v zadnjih dveh letih

2011
Lila Prap (1955)
za razstavi v Galeriji sodobne umetnosti Celje in v Centru in Galeriji P74 v Ljubljani

2014
Alenka Sotler (1958)
za razstavi v galeriji Kibla in galeriji Alkatraz

2015
Marko Jakše (1959)
za slikarske razstave v zadnjih letih

2015
Mojca Smerdu (1951)
za razstavo skulptur v Galeriji Murska Sobota

2016
Aleksij Kobal (1962)
za razstavi Nocturno v Obalnih galerijah Piran, v razstavišču Monfort Portorož, in Območje zajetja v Bežigrajski galeriji v Ljubljani

2017
Tomaž Lavrič (1964)
za stripovske objave zadnjih dveh let, še posebej za stripa Lomm in Tolpa mladega Ješue

  MO Kranj  zavod za turizem in kulturo kranj  facebook

 Zavarovalnica Triglav, d.d.